Dysmorfofobia

• Agnusterapia •


Większości osób zależy na wyglądzie, niektórym nawet bardzo, stąd nieustanny rozwój kosmetyki i medycyny estetycznej. Jest to zupełnie normalne, gdyż zwłaszcza w dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny i musi być on atrakcyjny. Jednak u niektórych osób zainteresowanie własnym wyglądem, a konkretnie - niezadowolenie z niego, przybiera objawy choroby. Dysmorfofobia to paniczny lęk przed brzydotą, a także przekonanie o własnej niedoskonałości. Zwykle dotyczy to konkretnych części ciała, przy czym niekoniecznie takich jak proporcje, usta czy inne elementy, jakie zwykle bierze się pod uwagę, oceniając czyjąś atrakcyjność.

Osoby cierpiące na to zaburzenie mogą na przykład czuć wielką awersję do swych kończyn, do tego stopnia, że mogą posuwać się do ich amputacji. Takie zaburzenie stwarza więc wielkie zagrożenie, przede wszystkim zaś - dla psychiki. Uniemożliwia normalne życie, cieszenie się nim, a także znacząco utrudnia podejmowanie relacji z ludźmi. Niezbędne jest więc skorzystanie z fachowej pomocy, a tej może udzielić mający znakomitych terapeutów ośrodek Agnus.

Dodano dnia: 2019-11-22

Wystaw OpinieNie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Telefon: 533 221 555 / Adres: Spławie 48 / Kod pocztowy: 61-312 / Miejscowość: Poznań / Domena: https://agnusterapia.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


• SĄSIADUJĄCE FIRMY •


car1

Kaskada Hotel&Restauracja

Poznań

http://kaskada-hotel.pl/


car1

Premier Group

Poznań

http://premiergroup.pl/


car1

Firma Wielobranżowa Ściskpol

Kwilcz

https://www.sciskpol.pl/